SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
Vaporesso Revenger 220W Kit Elektronik Sigara
Yeni Ürün
Hediyeli
419 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme
Smok Alien 220W Kit TFV8 Baby Beast Tank
Yeni Ürün
Hediyeli
375 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme
Smok V8 Baby Kit Elektronik Sigara
Yeni Ürün
Hediyeli
289 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme
Eleaf iStick Pico Kit 75W Elektronik Sigara
Yeni Ürün
Hediyeli
289 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme
Joyetech eGo AIO D22 Elektronik Sigara Kit
Yeni Ürün
Hediyeli
165 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme
Vaporesso Target Pro VTC 75W Starter Kit
Yeni Ürün
299 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme
Vaporesso Target Pro 75W Elektronik Sigara Kit
Yeni Ürün
Hediyeli
239 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme
Smok AL85 Elektronik Sigara Kit
Yeni Ürün
Hediyeli
319 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme
Vaporesso Tarot Mini Kit 80w Elektronik Sigara
Yeni Ürün
Hediyeli
329 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme
Joyetech eGrip II Light Elektronik Sigara Kit
Yeni Ürün
Hediyeli
270 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme
İQOS İçin Karttuş Sigara Malboro Heets
Yeni Ürün
199 TL
'
+9 TL Kargo Kapıda Ödeme

Elektronik Sigara ELEKTRONİK SİGARA NEDİR?

ELEKTRONİK SİGARA NEDİR?
Elektronik sigara, geleneksel sigara hissini tekrar üretir. Temel olarak bir batarya sistemi ve bir atomizerden oluşur. Atomizer içerisine konulan aRomalı sıvıları ısı vasıtası ile buhar haline çevirir. Atomizer ısı üretmek için ihtiyacı olan enerjiyi bataryadan sağlamaktadır. Nefes çekme sırasında hava ile karışan ve buhar haline dönüşen e-likit, geleneksel sigaradakine benzer bir duman üretir. 
Küçük, orta ve büyük çaptaki kullanıcılar için kolay ve ulaşılabilir bütün kitleri tavsiye ediyoruz. Kullanmak için sadece içerisine belirlediğiniz e-likiti eklemelisiniz. 
Bu elektronik sigara rehberinde elektronik sigara ile ilgili dikkate almanız gereken her şeyi ve üstünlüklerinı sizin için listeleyeceğiz.
Resim
Elektronik Sigara Soru
ELEKTRONİK SİGARANIN AVANTAJLARI NELERDİR?
Ateşleme süreci geleneksel sigaradaki gibi değildir, bu nedenle zift, katran gibi zararlı maddeler oluşmaz. Tercihinize göre makul bir nikotin dozajı ile beraber damak tadınıza göre aRomalandırılmış bir e-likit kullanabilmeniz mümkün. 
Oldukça ekonomiktir: sigara için kullandığınız bütçede en az 5 kat tasarruf edeceksiniz. 
Kül tablalarını, çakmakları, rahatsız edici tütün kokularını unutun. 
Geleneksel bir sigaradan aldığınız hissi elektronik sigaradan da alabilirsiniz. 
Elektronik Sigara Soru
HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇMEM GEREKTİĞİNİ NASIL ANLAYACAĞIM?
Elektronik sigaraya geçiş yapıldığında, çoğu seçenekten hangisinin seçilmesi gerektiği konusu kullanıcıların daima aklındadır. Elektronik sigara piyasasında geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bu elektronik sigara rehberi ile hangi elektronik sigarayı seçmeniz gerektiği konusu ile ilgili işinizi basitlaştıracağız. 

1. BAŞLAMAK İÇİN HANGİ MODELDEN UZAK DURMALIYIM?Sigara kullanmayı bıraktıktan sonraki ilk refleks, sigarayı kendisine benzeyen (aynı formda, aynı boyutta) bir elektronik cihaz ile değiştirmek olabilir. 

Bu refleksten tamamıyla kaçınılmalıdır. Elektronik ikameler, geleneksel sigara şekline sahip ilk nesildur. Bu sigaraya benzeyen cihazlar aynı buharı üretir, yeterli miktarda bir nikotin getirir, kısıtlı batarya seçenekleri ile beraber boğazda bıraktığı hisler neredeyse hepsinde aynıdır. Aynı biçimde, aRoma seçenekleri de sınırlıdır. Dahası, geleneksel sigara aynısı elektronik sigaralar bırakmanız için makul değildir. Ancak, sigara içmeyi bırakmanıza imkân sağlamasa bile bu davranış fikrini unutmamalısınız, diğer modelleri daha etkili keşfetmek için başlangıç olarak kullanmak mümkün.

2. YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HANGİ ELEKTRONİK SİGARA?
Şimdi hangi modelden uzak durmamız gerektiğini biliyoruz, peki hangi elektronik sigara ile başlamalıyız?

Şarj edilebilir elektronik sigara modeli ile başlamak tercih edilebilir. Şarj edilebilir elektronik sigaralar, buharlaştırma sistemini oluşturan atomizer haznesi (bu hazne e-likit ile doldurulur) ve bu haznedeki e-likidi ısıtıp buharlaştıracak olan bataryadan oluşur. 

Atomizerin kullanımı, kullanıcıya geleneksel sigaradakine benzer bir boğaza vuruş sağlar. Bu atomizerler birden fazla e-likit ile beraber kullanmak mümkün ve e-likit haznelerinin cihazdan cihaza değişen belli bir kapasiteleri vardır. Atomizerlerin son nesilları hava girişini ayarlayabileceğiniz hava akımı halkalarına ve likit dolum sistemlerine sahiptir. 

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HANGİ ELEKTRONİK SİGARA

Yüksek otonomiye ve güce sahip bataryalar, uzun süreli bir nikotin etkinliği ile beraber sigaranın verdiği hissi tekrar üretir ve size sunar. Elektronik sigaranızı uzun süre kullanabilmeniz için Pass Through fonksiyonuna sahiptir. Bununla beraber, box formatındaki bataryalar için şarj süresi çok daha kısadır. Günümüzde diğerlerine kıykatiyen daha tanınmış olan box formatındaki bataryalar kompakt boyutları ile beraber kolay bir kullanımı olantir ve deneyimli kullanıcılar için tavsiyelir. 

3. HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇECEĞİMİ ANLAMAK İÇİN HANGİ KRİTERLERE DİKKAT ETMELİYİM?
İlk kez kullanmak için hangi elektronik sigarayı seçmemiz gerektiğini araştırma süreci biraz karışık gelebilir. Sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanmaya karar verenler piyasadaki elektronik sigara seçeneklerinin arasında kaybedilebilir. 

Sizin için burada hızlı bir Elektronik Sigara Rehberi var.

Sizin için iyi bir tercih olacak elektronik sigaranın şarj etmeye gerek kalmadan size bir gün boyunca iyi bir performans sağlaması, kolay bir kullanımı olması ve iyi bir tat ile beraber geleneksel sigarada aldığınız boğazdaki vuruşu getirmesi gerekir.

Piyasadaki modeller arasından doğru elektronik sigarayı bulmak için, sigara kullanırken ait olduğunuz profili ve amacınızı saptamaniz gerekir. 

Kullanım Profiliniz:
• Ara Sıra Sigara Kullanan: Günde aşağı yukarı olarak 10 adet sigara içiyorsanız ve sigaraya bağımlı hissetmiyorsanız bu gruptasınız demektir.
• Orta Derecede Sigara Kullanan: Günde derli toplu olarak 10-20 adet arasında sigara içiyorsanız, sigaraya bağımlı olmakla birlikte yokluğuna birkaç saat dayanabiliyorsanız bu gruptasınız.
• Yoğun Olarak Sigara Kullanan: Günde 20’den çok sigara içiyorsanız, ağzınızda sürekli sigara varsa ve sigarasız bir gün hayal edemiyorsanız bu gruptasınız. 
• Eğer sigara içmiyorsanız, elektronik sigaraya başlamamanızı şiddetle öneriyoruz.

Hedefiniz:
• Sigarayı tamamıyla elektronik sigara ile değiştirin, aldığınız keyfi ve zevki koruyun
• Eğer ayarlamalar ile uğraşmak istemiyorsanız mümkün olduğunca kolay olan bir cihaz bulabilirsiniz
• Eğer ayarlamalar sizi rahatsız etmiyorsa, cihazınızı iyileştirebilir ve farklı e-sigara stilleri keşfedebilirsiniz. 
• Sigarayı tamamıyla bırakın, elektronik sigara sadece bir geçiş değildir. Sigara tüketiminizi azaltabilirsiniz, elektronik sigara zorluk yaşadığınız anlarda size yardımcı olacak. 
• Sigara tüketiminizi azaltın.
• Bütçenizde oluşan tasarrufun farkına varın.

4. E-LİKİDİNİZİ VE NİKOTİN ORANINIZI BELİRLEYİN
Sizi tatmin edecek miktarda nikotin oranına sahip bir e-likit tüketmeniz, sigaradan elektronik sigaraya geçiş yapmanız konusu ile ilgili size yardım eder. Yani likit seçiminiz de elektronik sigara seçiminiz kadar önemlidir. Sigaranın eksikliğinden kaynaklanan hissin üstesinden gelmek için yeterli dozajda bir nikotin gerekmektedir. 

E-LİKİDİNİZİ VE NİKOTİN ORANINIZI BELİRLEYİN

Nikotin oranı sadece bağımlılığınıza bağlı değildir, bununla birlikte kullandığınız cihaz hakkındadir. Performansı yüksek bir cihaz, her çekişte size daha çok nikotin getirir. 

5. ELEKTRONİK SİGARA BAŞLAYANLARA TAVSİYELER
• İyi başlamak için, şarj sorunsı yaşamadan gün boyu kullanabileceğiniz bir elektronik sigara seçmeniz gerekiyor.
• Sigaranın eksikliğini kapamak için yeterli nikotin oranına sahip bir e-likit gerekir.
• Sigaradan aldığınız tadın benzerini beklemeyin, sigara ve elektronik sigaranın verdiği hisler mukayese edilebilir. Ancak doğru nikotin seviyesinde bir e-likit kullanırsanız aradığınız keyfi bulacaksınız.
• Sigara ile elektronik sigara, kullanıcının yaptığı çekiş açısından farklıdır. Sigarada yapılan kısa ve yoğun bir çekişin tersine, elektronik sigarada çekiş daha uzun (3-4 saniye) ve daha yumUşak olması gereklidir. Elektronik sigarada çekiş yaparken batarya üzerinde bulunan ateşleme düğmesine basmanız gerekir.
• Her zaman yedek coilinizin olmasını tavsiye ediyoruz. Bu kısım, elektronik sigaranın derli toplu olarak değiştirilmesi gereken ögesidir. Coilin ömrü bittiğinde, çekiş yaparken aldığınız hissin kalitesi azalır.
• Yeni coilin takılması ile beraber, hazneye likit doldurduktan sonra ateşleme tuşuna basmadan 5-10dk dakika beklemek gerekir. Bu sayede yanık bir tat alma ihtimaliniz ortadan kalkar.
• İlk birkaç gün içerisinde elektronik sigarayı çok yoğun olarak kullandığınızı düşündüyseniz kendinizi suçlu hissetmeyin, bu size nikotini getiren elektronik sigaranın düşük etkinliğinden kaynaklı kaynaklanır.
• Nikotin konusu ile ilgili sorun yaşamamanız için, nikotin alım seviyenizi kısa sürede düşürmeye çalışmayın. 
• Aldığınız keyif elektronik sigara kullanımında en önemli etkendür, farklı e-likitler kullanmaktan çekinmeyin.
Elektronik Sigara Soru
HANGİ PROFİLE GÖRE HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇMELİYİM?
Web sitemizde bulunan tüm elektronik sigara kitleri tamamıyla güvenilir ürünlerden oluşturulmuştur ve kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Sitemizde bulunan bütün kitleri etkin ve basit kullanımlarını keşfetmeniz için size öneriyoruz.

• Eğer ara sıra sigara kullanan biriyseniz (günde 10’dan daha az), ya da elektronik sigara sizin sigarayı bırakmanız için bir geçiş ise ve kullanışlı, fazla ayar opsiyonu olmadan performans gösteren bir ürün arıyorsanız Starter Setler sizin için en uygun bir model. Joyetech eGo AIO Serisi, Eleaf iCare Serisi, joyetech eGo One serisi.. gibi şarj, likit kapasitesi, renk ve boyutunu inceleyerek en begendiğiniz ürünü seçebilirsiniz. 

• Eğer orta derecede sigara kullanan biriyseniz (günde 10-20 arasında) ve kullanışlı, iyi bir otonomiye sahip ve sigaranın verdiği hissi eksikliksuz bir biçimde verebilen bir cihaz arıyorsanız; Starter Setler, Mini mod setler ya da Standart Mod Setler size yeterli gelecektir.

• Orta üstü derecede ya da yoğun olarak sigara kullanan, farklı e-sigara deneyimleri için ayarlamalar yapmak isteyen kişiler için farklı stilleri keşfedebileceğiniz Standart Mod Setleri tavsiye ediyoruz.

• Ayrıca yine orta üstü derecede ya da yoğun olarak sigara kullanan, yüksek buhar üretimi ve normal bir sigaradan daha çok bir boğaza vuruş isteyen kullanıcılar için Mega Mod Setleri tavsiye ediyoruz.
Elektronik Sigara Soru
ELEKTRONİK SİGARA NASIL ÇALIŞIR?
Elektronik sigara temelde bir batarya ve bir atomizerden oluşur. Atomizerde hazne kısmı ile beraber buharlaştırma sistemini oluşturan coil mevcuttur. 

• Batarya, elektronik sigarayı kullanabilmeniz için coile gerekli enerjiyi veren nedendur. Elektronik sigaranızı seçerken iki adet önemli noktayı göz önüne almanız gerekir: batarya otonomisi ve batarya gücü. Daha fazla ayrıntı için Batarya Rehberi’ne bakabilirsiniz. 
• Atomizer kısmı ise hazne, coil (dirençli telden ve pamuktan oluşur) ve ağızlıktan oluşur. E-likit haznesine bağlı olan coillerin etrafındaki pamuk e-likidi emer. Cihazın ateşleme tuşuna basıldığında batarya bu dirençli telleri ısıtır ve temas eden e-likidi buharlaştırır. Üretilen buhar ağızlık kısmına kadar gelir ve kullanıcı tarafından çekilir. Haznenin boyutu (e-likit kapasitesi) elektronik sigara seçilirken dikkat edilmesi gereken bir nedendur. Daha fazla ayrıntı için, Atomizer Rehberi’ne göz atabilirsiniz. Coil tipleri, üretilen buhar miktarını etkiler. Coiller ömrü doldurulduğunda değiştirilmelidir (bir coilin ortalama 15 gün kullanım ömrü vardır)
Elektronik Sigara Soru
NEDEN ELEKTRONİK SİGARAYA GEÇİYORUZ?
Çünkü siz bir sigara içicisisiniz ve bu bağımlılığınızdan kurtulmak istiyorsunuz. Eğer sigara içmiyorsanız, elektronik sigaraya başlamayın. 
Elektronik sigara piyasasında Ernst & Young’un yapmış olduğu son çalışmalar, sigara kullanıcılarının birinci motivasyonunun sağlık korunması olduğunu gösteriyor. Elektronik sigara kullananların 51%’i, elektronik sigaranın normal sigaradan daha az zararlı olduğu için kullanıyor. %49’u ise elektronik sigaranın, normal sigara tüketimini azaltmaya yardımcı olduğunu düşünüyor. Ayrıca sigara fiyatları da tütün ürünlerinde yüksek vergilere sahip ülkeler için de önemli bir motivasyon.
Elektronik Sigara Soru
ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜN SİGARASINDAN DAHA MI ZARARLI?
Sigaranın tersine, elektronik sigara kullanıldığında zift ya da katran gibi zararlı maddeler açığa çıkmaz. Normal sigara ile elektronik sigaranın en büyük farkı, normal sigaranın yanarken oluşturduğu zehirli maddelerdir. İngiltere Kamu Sağlığı kurumuna göre elektronik sigara normal sigaraya kıykatiyen 95% daha az zararlıdır.
Elektronik Sigara Soru
ELEKTRONİK SİGARA İÇİNDE NE VAR BİLMİYOR MUYUZ?
E-likitlerin bünyesindeki bileşenler ile alakalı olarak bir yanlış kanı mevcuttur. Elektronik sigaranın ne olduğunu ve elektronik sigarada kullanılan likidin nelerden oluştuğunu kusursuz şekilde biliyoruz. Örneğin Fransa’da, e-likitlerin üzerinde bulunan etiketlerin doğru olması gerektiğine dair bir yasa mevcuttur. Üreticilerin ve satıcıların internet sitelerinde her ürünün ayrıntıı bulunabilir.
Elektronik Sigara Soru
ELEKTRONİK SİGARANIN BENİM SAĞLIĞIM İÇİN AVANTAJI NEDİR?
Elektronik sigaraya başlayan kullanıcının birkaç gün sonra nefesi düzelmeye başlar, tat duyusu iyileşir, iştahı yerine gelir ve derisi daha canlı görünür. Solunum hakkında süreğen enfeksiyonlar azalır. Ancak hamile kadınların nikotinli e-likitlerden uzak durması gerekir.
Elektronik Sigara Soru
ELEKTRONİK SİGARANIN DİĞER TÜTÜN İKAMELERİNE GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR?
Doktorlara ve bağımlılık uzmanlarına göre, sigarayı bıraktırma konusu ile ilgili elektronik sigara diğer ilaç ikamelerine karşı daha etkilidir. Dahası, elektronik sigaranın kullanımı, alınan nikotinin önemli miktarda azaltılması için bir yol olarak görülmüştür.
Elektronik Sigara Soru
ELEKTRONİK SİGARANIN ÇEVREMDEKİLERE BİR ZARARI VAR MI?
Bu konu günümüzde hala tartışılmakta; yapılan birkaç çalışmaya göre normal sigaranın tersine elektronik sigara kullanımı sırasında nikotinden yalnızca kullanan kişi etkilenir.
Elektronik Sigara Soru
ELEKTRONİK SİGARA NORMAL SİGARA KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇEBİLİR Mİ?
Birçok çalışma, elektronik sigaranın normal sigaraya göre çok daha az risk içerdiğini gösteriyor. Elektronik sigara kullanılırken nikotinin ya da diğer zararlı maddelerin açığa çıktığı bir yanma tepkiu meydana gelmez. Uzmanlara göre elektronik sigara normal sigaraya göre 95% daha az risk içerir. Elektronik sigara kullanan birçok insan normal sigarayı kullanmayı azaltmış ya da tamamıyla bırakmıştır.
Elektronik Sigara Soru
BAŞLAMAK İÇİN BİR BOX’A MI İHTİYACIM VAR?
Piyasada birden fazla ufak box modlar(mini modlar) mevcuttur. Bazıları yeni kullanıcılar için özelleştirilmiştir: Mini Volt, iStick, eVic VTC Mini bunlardan bazılarıdır. Bu box modların kullanışlıdır, kullanmak için kullanım kılavuzunu okumaktan diğer ekstra bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Örneğin iStick Pico için bir çift batarya ile beraber bir şarj cihazı almanız kullanımı kolay olabilir. Mini boxlar genelde daha gelişmiş moda geçmek isteyen kullanıcılar için ikinci adım olarak satın alınır. Örneğin, mini box mod ile çıkış gücü kullanıcıların talebine göre ayarlanabilir.
Elektronik Sigara Soru
NEDEN “BÜYÜK - MEGA” ELEKTRONİK SİGARALAR VAR?
Daha uzun süre kullanılabilmesi için önemli derecede yüksek batarya otonomisine sahip ve daha çok buhar üretmek için gücü artırabildiğiniz modlar mevcuttur. Bu modlar yeni başlayanlara tavsiyelmez, zira coillerin ve bataryaların kullanımı için bilgili olunması gerekir.
Elektronik Sigara Soru
YENİ BAŞLADIM VE YÜKSEK MİKTARDA BUHAR ÜRETMEK İSTİYORUM, HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI KULLANMALIYIM?
Yeni başladınız yalnız daha çok buhar üretmek için hangi elektronik sigarayı kullanmanız gerektiğini bilmek istiyorsunuz. Size ortalama 70W güç çıkışına sahip bir box mod, iyi hava akımı sistemine sahip bir atomizer ve 0.5ohm dirence sahip coil tavsiye ediyoruz. Bitkisel gliserin (VG) oranı yüksek olan bir likit ile (VG > 50%) beraber aradığınız buharı üretebileceksiniz.
Elektronik Sigara Soru
ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜN SİGARASINDAN DAHA MI PAHALI?
Bu yanıt elektronik sigaranızı ne sık sık kullandığınıza bağlı olarak değişir. Elektronik sigara aldıktan sonra kullanacağınız likitleri ve coilleri de hesaba katmalısınız. Kullandığınız likit miktarı ve coil sayısı elektronik sigaranızı ne sık sık kullandığınız ile ilişkilidir. Eğer e-likit tüketiminiz fazla ise (günde aşağı yukarı 10ml) kendi likidinizi kendiniz üretmeniz de seçenekler arasındadır. Bu prosedürü DIY (Do It Yourself - Kendin Yap) olarak adlandırıyoruz, bu prosedürün maliyeti daha azdır ve yapımı da son derece kolaydır. Ayrıca kendi coilinizi kendiniz de kurabilirsiniz. Bu da ekonominize yardımcı olabilir, yalnız bu prosedürler için bazı yöntem bilgileri öğrenmeniz gereklidir. Sonuç olarak elektronik sigara normal sigaradan daha karlıdır.


MARKALARIMIZ